Shtate ushqime per pastrimin rrenjesor te mushkerive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe […]

Perimet me te mira per pastrimin e eneve te gjakut

Konsumi i rregullt i perimeve njihet si gur themeli i një regjimi të shëndetshëm ushqimor. Perimet janë të pasura me vitamina dhe minerale të cilat janë thelbësore për shëndetin. Ato përmbajnë gjithashtu shumë antioksidantë, të cilët mbrojnë qelizat nga dëmet e shkaktuara prej radikaleve të lira. Një studim, konfirmon se konsumi i perimeve ka lidhje […]

AdZM Fier ne gadishmeri te plote per pastrimin e rrugeve dhe shtigjeve ne PKDK te bllokuara nga stuhia

Mot i pazakonte ne mes te veres me stuhi dhe shtrengata shiu pushtoi shqiperine mbremjen e 11 korrikut duke lene edhe pasoja te shumta. Ne Parkun Kombetar Divjake-Karavasta si pasoje e eres se forte u rrezuan peme dhe shtylla te energjise elektrike. Ndersa punonjesit e OSHEE Lushnje riparuan defektet ne sistemin elektrik ne zone, nga […]

7 ushqime per pastrimin rrenjesor te mushkerive

Perkujdesja per mushkerite eshte nje hap i shkelqyer qe mundeson mbrojtjen nga semundjet e ndryshme. Ne kete artikull do te mesoni per 7 ushqimet qe pastrojne dhe detoksifikojne kete organ te rendesishem. Çaji Jeshil Ekspertet rekomandojne pirjen e nje filxhani te ngrohte me çaj jeshil perpara gjumit. Kjo do te ndihmoje te pastroni organizmin dhe […]