PD Lushnje/ Korreshi sqaron procesin e perzgjedhjes se kandidaturave

Partia Demokratike ka filluar perzgjedhjen e kandidateve per deputet dhe per kryetar bashkie propozime te cilat kete here do vijne nga baza. I ftuar ne Emisionin Udhekryq ne Radio Lushnja Kryetari i PD Lushnje Saimir Korreshi sqaroi te gjithe procesin dhe menyren se si do te vazhdoje. Sipas Korreshit ky eshte nje nga hapat me […]

Si te veproni nese nuk keni perfituar ndihmen financiare sipas Paktes 2?! – DPT shpjegon proceduren

Drejtoria e Pergjithshme e Tatimeve njofton të gjithë individët përfitues të ndihmës financiare sipas Paketës se 2të, të cilët ende nuk e kanë marrë pagesën e tyre, pasi punëdhënësi nuk ka plotësuar Formularin përkatës se do të kenë mundësi të plotësojnë të dhënat e tyre të llogarisë bankare e më pas do të vijohet menjëherë […]

COVID-19/ Doktor Skender Myrtezani shpjegon situaten e virusit ne SHBA

Skender Myrtezani eshte nje mjek i njohur dhe pedagog qe jeton ne New York. Keto dite qyteti i New York po perjeton nje situate teper te renduar dhe agresive ne aspektin shendetesor nga Covid – 19. Ne nje interviste te dhene per Klan Maqedonia dr. Myrtezani shpjegon situaten dhe masat qe po merren nga autoritetet […]