Farat e domates, aspirina natyrale e trupit tone

Nga studimet e kryera ekspertët e shëndetit arritën në përfundimin se farat e domates janë një “ilaç” natyral mjaft i mirë për personat që kanë probleme me zemrën. Farat e domates përmbajnë një xhel që është shumë i mirë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe parandalon mpiksjen e tij. Kjo zëvendëson shumë mirë aspirinën […]

Ja çfare i ndodh trupit tuaj, nese nuk hani fruta dhe perime!

Frutat dhe perimet permbajne disa prej vlerave ushqyese me te rendesishme per shendetin tone. Por sipas nje studimi te kryer se fundmi, vetem 11% e njerezve hane fruta dhe perime perdite. Por çfare mund te ndodhe me trupin tuaj, nese ju nuk hani mjaftueshem fruta dhe perime? Ju shfaqen probleme me sistemin e tretjes Pa […]

Farat e domates, aspirina natyrale e trupit tone

Nga studimet e kryera ekspertët e shëndetit arritën në përfundimin se farat e domates janë një “ilaç” natyral mjaft i mirë për personat që kanë probleme me zemrën. Farat e domates përmbajnë një xhel që është shumë i mirë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe parandalon mpiksjen e tij. Kjo zëvendëson shumë mirë aspirinën […]