Shqiperia me mot te acarte/ SHMU: Te gjithe akset rrugore do te kene probleme me ngricat

Shqipëria pritet te përballet me një mot të acartë.  Por,  pse ndodh kjo situatë? Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, rajoni i Ballkanit do të përfshihet si rrallë herë nga masa ajrore me origjinë arktike të cilat do të sjellin reshje dëbore deri në bregdet dhe temperatura të acarta. Dita e Premte parashikohet me mot të kthjellët […]

COVID-19/ Ministri i Bujqesise: Fermeret nuk pengohen te punojne, veterineret do te kene leje te veçante

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi sqaron se fermerët dhe blegtorët nuk ndalohen të vijojnë aktivitetin e tyre teksa i gjithë vendi është në kushtet e karantinës. Në një intervistë për Top Channel ai tha nga masat kufizuese të ndërmarra deri më tani s’ka pengesa për sektorin bujqësor. “Në asnjë nga urdhërat e […]

Qytetaret e Ballkanit do te kene çmime me te lira te roamingut, ja tarifat e reja

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC) njofton se nga 1 korriku çmimet e telefonatave përgjatë tërë Ballkanit Perëndimor kanë rënë dukshëm, ku qytetarët e këtyre vendeve do të jenë në gjendje të flasin, të hulumtojnë në internet, të dërgojnë SMS shumë më shumë e të paguajnë shumë më pak. Sipas RCC-së, mesatarisht çmimet për thirrjet dalëse […]