Orizi shumëvjeçar dhe mbijetesa e fermerëve kinezë!

Kur Liang Yuxin dëgjoi për herë të parë për një  varietet të ri orizi  që mund të korrej për disa vite pa u rimbjellur, ai donte ta provonte me patjeter. Ka shumë parcela të shtrira në zonat rurale të Kinës jugore dhe kostoja e mbjelljes është e lartë. Por nëse mund të mbillej një herë oriz […]

VOA/ Shkencetaret kineze zbulojne “anti-trupa efektive” kunder COVID-19

Një ekip shkencëtarësh kinezë ka izoluar një grup anti-trupash që thotë se janë “tepër të efektshëm” për të bllokuar aftësinë e koronavirusit për të penetruar qelizat e njeriut. Shkencëtarët thonë se ky mekanizëm mund të ofrojë shpresa për të kuruar dhe parandaluar COVID-19. Zhang Linqi dhe ekipi i tij në Pekin thonë se një ilaç […]

Shkencetaret kineze tregojne ilacin e thjeshte per Covid-19

Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me koronavirusin. Tani ajo rrezikon arrestimin nga autoritetet. Universiteti i Zanjanit ben me dije se Virusi Corona herët a vonë, pa dyshim, do të mbërrijë në shumë shtete dhe se shumë vende nuk kanë pajisje diagnostikuese komplete. Ndiqni videon e […]

Mandarinat Kineze (KumQuat)

Mandarinat Kineze (KumQuat) gjenden në treg deri në fund të pranverës dhe përbën një ushqim interesant dhe mjaft të ushqyeshëm. Edhe pse shijojnë si çdo frut tjetër i kategorisë së agrumeve, mandarinat kineze janë të njohura për mënyrën se si mund të konsumohen. Avantazhi i saj është konsumi i frutit bashkë me lëkurën, ku ndodhen […]

Kultivimi i lakres Kineze

Lakra kineze tek ne kultivohet në sipërfaqe të vogla, por megjithatë shkenca e konsideron këtë bimë si me shumë perspektivë, më tepër për shkak të periudhës së shkurtër të vegjetimit dhe të prodhimtarisë relativisht të lartë. Lakra kineze bëhet gati për mbledhje 70 ditë pas mbjelljes, me peshë të një kokrre 1,5-2 kg dhe konsiderohet […]

Luleshtrydhja blu, Çmenduria Kineze

Shkencëtarët kinezë kanë arritur të modifikojnë gjenetikisht kultivarin Fragaria x ananassa dhe kanë krijuar këtë frut të pazakontë. Shkencëtarët kinezë pretendojnë se ata kanë injektuar farat e bimës së luleshtrydhes me genet e një peshku të quajtur Liopsetta glacialis. Glikoproteinat e ketij peshku janë më efikasët në parandalimin e ngrirjes nga i ftohti. Si rezultat […]

Gjobitet kompania e famshme kineze, prodhoi mjaltë te falsifikuar me shurup sheqeri

Një nga markat më të famshme shëndetësore të Kinës është ndaluar të prodhojë mjaltë dhe eshte gjobitur me 14 milionë juan (2,9 milion dollarë), pasi u kap  duke  ambalazhuar, mjaltin e skaduar në kavanoza të markës premium për shitje në supermarkete. Përzierja e mjaltit të falsifikuar nga Kina me mjaltin australian nxiti një reagim kundër […]