Moti/ Kjo jave do te jete befasuese ne aspektin meteorologjik!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka informuar se kjo javë “do të jetë befasuese” në aspektin meteorologjik pasi në Mesdhe do të shihet tendenca e ardhjes së rrymave më të ftohta nga veriu i Europës. Sipas njoftimit moti në vend përgjithësisht parashikohet me reshje shiu të cilat do të jenë të herëpashershme dhe në intervale të caktuara […]

Si do te jete moti ne fundjave? Parashikimi i Sherbimit Meteorologjik Ushtarak

Sipas te dhenave te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak ditën e Shtunë do të kemi mot të kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore. Era do të jetë nga kuadrati i Veriut me shpejtësi deri në 25m/sek. Ditën e Diel vendi do të vijojë të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin, […]