Pelikani Kaçurrel ne Divjake/ Moti i acarte veshtireson procesin e riprodhimit

Temperaturat e ulta dhe moti i acarte qe ka perfshire te gjithe territorin e shqiperise ka shkaktuar probleme jo vetem per njerezit por edhe per boten e eger. Debora dhe ngricat kane mberritur edhe ne bregdetin e Parkut Kombetar Divjake-Karavasta duke veshtiresuar jetesen e shpendeve te eger. Simboli i PKDK Pelikani Kaçurrel nje shpend i […]

Parashikimi i motit: Neser rikthehet perseri moti i kthjellet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka njoftuar se vendi ynë diten e sotme eshte ndikuar nga kushte të paqëndrueshme atmosferike pas shumë ditëve me diell dhe mot të kthjellët. Deri në fund të 24-orëshit moti do të vijoj i vranët i shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët e mesatar. […]