Lushnje/ Te henen nis sherbimi urban ne qytet duke zbatuar protokollet e sigurise

Pas nje nderprerje rreth 3 mujore te sherbimit te transportit publik ne te gjithe vendin si pasoje e pandemise, ne Lushnje diten e hene ne date 15 Qershor do te rinise shebimi i transportit urban ne qytet. Ne Emisionin Udhekryq ne radio Lushnja, kete fakt e ka pohuar Drejtori i Sherbimeve ne Bashkine Lushnje Ergest […]

Bletet ne ballkon. E moshuara kultivon edhe perime organike ne qytet

Agllaia Mandi, 85 vjeç, nuk ka blerë kurrë në treg prodhime që mund t’i prodhojë bahçja e saj. Ajo nuk e ka braktisur asnjë ditë pasionin për bletët dhe për bimët. Dikur bletërritësja e vetme grua e kooperativës së Sheperit në Zagori ishte përgjegjëse për një park me rreth 100 koshere. Profesionin thotë se familja […]