Parashikimi i Motit/ Rikthehen reshjet e shiut ne fundjave!

Ndryshim i menjëhershëm ndodh me motin këtë fundjavë.  Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteoriologjik Ushtarak diten e shtunë e deri mesditën e së dielës do të mbizotërojë moti i vranët. Më tej nisin kthjellimet. Reshjet e shiut do të nisin në veri të vendit të shtunën e gjatë pasdites do të fitojnë intensitet me rrufe në […]

Parashikimi i motit/ Ja çfare jave e pret Shqiperine

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët,  e vranësira deri mesatare këto më të perqëndruara ditën e martë. “Era parashikohet të jetë nga  kuadrati i Veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht në […]

Parashikimi i Motit/ Rikthehet dielli dhe rritja e temperaturave

Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak gjate kesaj jave ditet do te kene nje qendrueshmeri klimatike. Të ndikuar nga disa kushte atmosferike specifike, të gjitha ditët duke filluar që nga ajo e Hënë deri të Premten ditët nisin me mot të kthjellët në të gjithë territorin. Më pas nga orët e mesditës deri ato të […]

Parashikimi i Motit/ Vranesira dhe reshje shiu ne dy ditet ne vazhdim

Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak ne dy ditët e ardhshme moti do të pësojë ndryshime. Ditën e premte parashikohen kthjellime dhe vranësira mesatare, ndërsa në mesditë dhe pasdite vranësirat do të pasohen nga reshje shiu përgjatë relieveve malore dhe në alpe. Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash të shkurtra në këto zona. Ditën […]

Parashikimi i Motit/ Fundjava e pershtatshme per plazh

Për të gjithë ju që keni planifikuar ditë buzë detit e shtuna ju ofron diell dhe temperatura të  përshtatshme. Sipas parashikimive te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak në pjesën veriore e verilindore gjatë mesditës, do të shfaqen reshjet e shiut. Ditën e diel, moti do të nisë i kthjellët, por vranësirat në zhvillim përgjatë zonave malore dhe […]

Parashikimi i Motit/ Rritje graduale e temperaturave ne javen ne vijim

Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak edhe gjate javes ne vijim do te kemi dite me diell te shoqeruara me vranesira por me nje rritje graduale te temperaturave. Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim. Ditën e hënë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe […]

Parashikimi per fundjaven/ Mot i ngrohte dhe me diell

Sipas te dhena te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak vendin e pret një fundjavë e ngrohtë dhe me diell. Dita e shtunë përgjithësit do të jetë me diell e vranësira të lehta kalimtare. Të dielën parashikohet zhvillim i vranësirave të cilat në mesditë e pasdite do të pasohen nga reshje shiu lokale në afate të shkurtra kohore. […]

Parashikimi i motit/ Reshje shiu dhe vransira gjate gjithe javes

Po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak. Ditën e hënë reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e pasdites me intensitet të ulët. Ditën e martë reshjet e shiut do të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit, […]

Parashikimi i motit per fundjaven

Nëse keni bërë plane për fundjavën, atëherë lajme jo të mira priten sa i përket motit. Sipas te dhenave te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak dita e shtunë do të nisë që në orët e para të 24 orëshit me mot të vranët dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar ndërsa në zonën […]

Parashikimi motit – Perkeqesohen kushtet atmosferike!

Sipas te dhenave te fundit te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak ne vendin tone, nga dita e nesërme pritet që mbi vendin tonë të vij përkeqësimi gradual i kushteve atmosferike. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash me këto të fundit të dendura përgjatë gjithë ditës në zonën e veriperëndimit dhe jugut. Deri në orët […]