Parashikimi i Motit/ Rikthehen reshjet e shiut ne fundjave!

Ndryshim i menjëhershëm ndodh me motin këtë fundjavë.  Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteoriologjik Ushtarak diten e shtunë e deri mesditën e së dielës do të mbizotërojë moti i vranët. Më tej nisin kthjellimet. Reshjet e shiut do të nisin në veri të vendit të shtunën e gjatë pasdites do të fitojnë intensitet me rrufe në […]

Reshjet e dendura te shiut shkaktojne permbytje ne Lushnje

Intensiteti i larte i reshjeve te shiut te cilat kane nisur qe prej mbremjes se djeshme kane shkaktuar jo pak probleme ne Bashkine Lushnje. Lagjia Saver eshte permbytur dhe disa banesa gjenden aktualisht nen uje. Mungesa e kanalizimeve ka bërë që uji te hyje brenda dhjetra shtepive dhe bizneseve duke shkaktuar deme te konsiderueshme materiale. […]

Reshjet e shiut – AdZM Fier monitoron grykederdhjen e lumenjve

Vendi yne kete fundjave eshte perfshire nga moti i keq i shoqeruar me reshje shiu me intensitet te larte dhe me erera te forta te cilat kane shkaktuar jo pak probleme ne disa qytete. Aktualish situata eshte e normalizuar dhe po monitorohet gjendja e lumenjve per te qene gadishmeri per çdo te papritur qe mund […]