Reklame:

Kryetari i PD Lushnje ne “Udhekryq”, 21 Qershor ne Radio Lushnja

Data 15 qershor shenoje zgjedhjen e kryetarit te ri te deges se PD Lushnje, pamvaresisht krizes se thelle politike qe mbizoteron ne vend.

Saimir Korreshi u votua si kryetar i PD-së në Lushnje. Ai fitoi me një diferencë të madhe votash kundrejt kandidatit tjetër në garë Pandi Boçi.

Në zgjedhje votuan te gjithe krerët e grupseksioneve të PD-së.

Zgjedhjet për kreun e PD-së në Lushnje u zhvilluan pas shkarkimit të Myslym Murrizit në muajin shkurt.

Diten e premte ne emisionin Udhekryq me gazetarin Shkelqim Bylykbashi ne radio Lushnja do te diskutohet pikesrisht zgjedhja e kryetarit te PD Lushnje z. Sajmir Korreshi!

Si u zhvillua procesi, u respektuan parimet e demokracise brenda PD?

Çfare ndodhi deri momentin e prezantimit te kandidateve, a u shuajten “konfliktet” apo qejfmbetjet mes pretendenteve qe ka gara ne çdo votim?

Si e gjen PD kryetari i ri?

Cfare objektivash ka ne mandatin e tij?

Roli i PD ne qender dhe pritshmerite nga kryetari i ri!

A do te mbahen zgjedhjet ne kushtet e tensionit dhe publikimit te pergjimeve nga BILD?

Keto dhe shume pyetje te tjera do te jene pjese e diskutimit me te ftuarit ne studio Sajmir Korreshi dhe Arber Krakulli. Te premten ora 13:00 live ne fb Agronews, internet dhe ne Radio Lushnja.