Njoftim/ Pozicion vakant pune si asistent teknik per projektin e JICA ne PKDK

Qeveria Japoneze eshte duke zbatuar fazen e dyte te projektit te saj ne Parkun Kombetar Divjake-Karavasta dhe grupi i eksperteve te JICA i cili po vijon punen ka hapur thirrjen per nje vend te lire pune si Asistent Teknik Lokal. Aplikantet duhet te jene njohes shume te mire te gjuhes angleze.  Te interesuarit duhet te […]

Subvencionet ne Bujqesi/ NOA Lushnje ofron aplikim falas per fermeret!

Fermerë! Aplikimet per te perfituar prej skemave te Subvencioneve 2021 fillojne me date 24 Mars! Ju ftojmë të paraqiteni në zyren e NOA-s ne Lushnje dhe të aplikoni FALAS! Eshte me rendesi te vleresoni aplikimet ne ditet e para, per me shume shance per te qene fitues. NOA këshillon dhe financon Agrobiznesin!

Njoftim i OST – Nderprerje energjie ne disa zona ne Lushnje

Njoftim nga Drejtoria e Tensionit te Larte Jugperendim ku si pasoje e nje remonti do te mbeten disa zona pa energji elektrike. Stakim dhe tokezim te Zbarrave 35kV ne N/stacionin Lushnje e vjeter, Stakim dhe tokezim te Linjes 35kV L30 – 10 Plasmas – Lushnje, per zevendesimin e Thikes ne N/stacionin Lushnje e vjeter, ne […]

OSHEE Lushnje njoftim per abonentet, stakim energjie diten e neserme

OSHEE ne nje postim ne rrjetin social Facebook ka njoftuar abonenten e rrethit te Lushnjes per nje stakim qe do te ndodhe diten  e  neserme 25 shtator nga ora 08:00 deri ne oren 14:00. Per pasoje do te mbeten pa energji elektrike disa zona si, Remas, Gradishtë, Babunjë, Gungas, Kryekuq, Fier Seman, Karavasta, Kamenicë, Spolatë, […]

Alb-Trans/ Njoftim per menyren e levizjes se pasagjereve Shqiperi-Greqi!

Njoftim per menyren e levizjes se pasagjereve Shqiperi-Greqi ! Sipas njoftimit te bere nga Qeveria Greke, te gjithe personat qe do te udhetojne nga Shqiperia ne Greqi, duke filluar nga data 17 Gusht, duhet te jene te pajisur dhe me testin PCR, i cili duhet te behet te pakten 72 ore para nisjes. ALB TRANS […]

Shitet magazine dy kateshe ne Lushnje

Shitet nje magazine 2 kateshe me siperfaqe kati 1070 m2 dhe siperfaqe trualli 3230 m2. Magazina ndodhet tek ish Fabrika e Letres ne, Lushnje dhe ka dalje ne rrugen nacionale. Me infrastrukture te plote, izolime, kanalizime, energji elektrike pa nderpreje me sistemin 20 kv si dhe uje te garantuar 24 ore. Objekti ka lartesi dhe […]

OSHEE: Njoftim per abonentet qe furnizohen nga nenstacioni Mertish!

Njoftim per abonentet qe furnizohen nga nenstacioni Mertish! Nga ana e drejtorise se tensionit te larte do te kryhen punime remonti ne nenstacionin Mertish ne daten 25.11.2019 nga ora 09:00 deri ne oren 14:00. N/stacioni Mertish mbetet pa energji gjate kesaj kohe. Fiderat: 9 M – zona e Remasit 10M – zona e Spolates 12M […]

Njoftim i Ujesjellesit Lushnje, spostohet orari i furnizimit me uje

Si pasoje e remonteve dhe stakimit te energjise elektrike nga ana e OSHEE-se , UKL nepermjet nje njoftimi ne rrjetin social facebook njofton abonentet e qytetit te Lushnjes se do te kete nje spostim te furnizimit me uje. Njoftimi i plote: Sipas njoftimit te OSHEE Lushnje per stakimin e energjise elektrike nga ora 08:00-16:00 (Stakimi […]

Njoftim – 21 Tetor, ceremoni perkujtimore ne nderim te “Martireve te Demokracise”

Me rastin e 76 vjetorit te Masakres se Matjanit ne dt 21 tetor, diten e hene, ora 11, ne Varrezat ku prehen eshtrat e Deshmoreve Nacionaliste, do te organizohet nje ceremoni perkujtimore ne nderim te “Martireve te Demokracise”. Ftohen te marin pjese qytetaret patriote dhe dashamires te vepres dhe idealeve te tyre per Liri dhe […]

Njoftim i UKL – Nis furnizimi me uje i qytetit

Ujesjelles Kanalizime Lushnje sh.a. njofton te gjithe abonentet e qytetit te Lushnjes se eshte kryer ne kohe rekord defekti i rende i linjes kryesore te nga Konjati dhe tashme ka nisur furnizimi me uje ne qytet. Me poshte keni njoftimin e plote: Njoftim! Ka filluar shperndarja per abonentet e qytetit. Aktualisht po furnizohet zona e […]