Shtate ushqime per pastrimin rrenjesor te mushkerive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe […]

Kjo bime vret 86% te qelizave te kancerit te mushkerive

Kanceri i mushkerive konsiderohet si nje nga shkaqet kryesore te vdekjes ne mbare boten. Nga 75 deri 80 per qind te rasteve te kancerit te mushkerive jane origjine e kancerit te njohur si karcinoma NSCL. Nje studim i botuar ne revisten Pub Med tregon se majdanozi mund te perdoret si nje kure per kete semundje, […]