Kivi, fruti me vlera te madhe ushqyese!

Kivi është njohur ndryshe me emrin Actinidia. Ai është fruti që ka përhapje tregëtare në të gjithë botën, është mjaft i kërkuar dhe i klasifikuar si mbreti i frutave pasi ka përmbajtje të vitaminës C në nivele më të larta se frutat e tjera. Ky frut ka vlera të mëdha për shëndetin. Kivi është frut […]

“AgrIOT”, Aplikacioni i vetem qe monitoron mungesat e lendeve ushqyese permes smartphonit

Teknologjia e zhvilluar nga AgrIOT integron shkencën dhe teknologjinë dhe mundëson identifikimin e mungesave të lëndëve ushqyese në tre lëndët ushqyese kryesore thelbësore për shëndetin e bimëve (azoti, fosfori dhe kaliumi). Gjigandi Izraelit “Haifa Group” ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi (MOU) për investime në AgrIOT , një kompani që zhvillon teknologji që monitoron mungesat e lëndëve ushqyese përmes smartphone dhe […]

Bletet ndryshojne diete per te mos u “djegur” nga mangesite ushqyese!

Bletët mund të dallojnë dietat me ngjyra, shije dhe / ose arome, dhe ato tregojnë preferencat ushqimore në përputhje me rrethanat. Për më tepër, në lidhje me të ushqyerit e mëparshëm të kolonisë, bletët ndryshojnë marrjen e ushqimit, duke preferuar të ushqyerit plotësues. Ndërsa pesticidet dhe patogjenet janë rreziqe të qarta për shëndetin e bletëve, […]

Vlerat ushqyese te rrepes se kuqe

Ndonëse në shikim të parë, rrepat duken si një ushqim jo shumë atraktiv dhe me shumë shije, në fakt ato kanë shumë dobi dhe të mira për organizimin e njeriut. Ndihmon për aneminë Këshilla e parë që secili mjek do të ju japë në rast se keni mungesë hekurit në gjak, do të jetë që […]

Vlerat ushqyese te dardhes!

Dardha, një frut mijëravjeçar. Mendohet se bujqit e Lindjes së Mesme kanë filluar ta kultivojnë dardhën rreth 7 000 vjet më parë, ndoshta në të njëjtën kohë me mollën. Më vonë, romakët krijuan mëse pesëdhjetë varietete, falë shartimeve të shumta, duke i bërë të njohura në pjesën tjetër të Evropës. Aktualisht, në botë ekzistojnë mëse […]

Vlerat ushqyese te kajsive

Të pjekura, me ngjyrë të artë, me një aromë të ëmbël dhe sipërfaqe prej kadifeje – ose me një hije më intensive kur thahen- kajsitë janë të lidhura ngushtë me pjeshkat, kumbullat dhe nektarinën. Nganjëherë nën-vlerësohen si fruta, ndoshta për shkak se ka një larmishmëri të madhe frutash për të zgjedhur në tregjet e sotme. […]

Vlerat ushqyese te geshtenjave!

Çdo njeri sapo dëgjon për gështenjat i shkon goja lëng. Janë të shijshme në format më tradicionale që të gjithë i konsumojnë. Të pjekura mbi prush do ti donin shumica e njerëzve por edhe të ziera janë mjaft të shijshme. Ndër të gjitha ushqimet dhe frutat gështenjat janë si ajo qershia mbi tortë kur i […]

Vlerat ushqyese te qitros

Qitro, eshte nje frut me origjine greke. Ne pamje te pare ngjan me portokallin, por ka nje shije me te athet se agrumi tjeter i ngjashem. Aktualisht ky frut eshte i perhapur edhe ne vendin tone dhe pak kujt mund t’i kete shkuar ne mendje se sa vlera kuruese ai ka. Mjekesia popullore tregon se […]

Preshi “miniere” mineralesh dhe lendesh ushqyese, perse duhet ta hane femije dhe te rritur

Preshi është një nga perimet më të vjetra të njohura sot për sot në botë, edhe pse shumë njerëz e nënvlerësojnë, pa ditur se është një depo e vërtetë vlerash ushqyese. Pjesa e bardhë është e pasur me sheqer natyral dhe sakarozë, kurse pjesa jeshile është e pasur me vitamina dhe substanca aktive, që forcojnë […]

Vlerat ushqyese te fistikeve

Fistikët janë fruta arrore të mrekullueshme që janë cilësuar si simbol i shëndetit dhe mirëqenies qysh nga kohërat e lashta. Këto janë të pasur me shumë vlera ushqyese që janë esenciale për shëndetin. Fistikët, në fakt janë bërthama të marra nga frutat që i përkasin familjes Anacardiaceae, me gjini: Pistacia. Kanë një madhësi mesatare dhe […]