Parashikimi i motit per fundjaven/ Mbizoterojne oret me diell

Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak gjate ditës se shtunë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit. Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-7m/s, përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s. Ditën e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në […]