Turqia eksporton 70 milion lule perpara Dites se Shen Valentinit

Prodhuesit turq kanë eksportuar 70 milion lule në 22 vende, duke përfshirë Holandën, Mbretërinë e Bashkuar, Gjermaninë dhe Rumaninë, përpara Ditës së Shën Valentinit, që mbahet më 14 Shkurt. “Këtë vit është rritur ndjeshëm eksporti i luleve”, tha Ismail Yilmaz, kreu i Shoqatës së eksportuesve të bimëve dhe produkteve dekorative për Anadolu Agency. “Pavarësisht nga […]

Risia, lule kokeposhte per arredimin e shtepise tuaj

Një dizajner britanik ka shpikur një mënyrë të re për të kultivuar erëzat brenda kuzhinës, mjafton të zgjasësh krahun lart për t’i kapur. Vazo të kthyera me kokë poshtë, brenda të cilave rritet borziloku apo mentja. Vazoja ka një lloj tape që pengon ujin të rrjedhë jashtë saj, kur bima ujitet. Vazoja është e pajisur […]