Turqia eksporton 70 milion lule perpara Dites se Shen Valentinit

Prodhuesit turq kanë eksportuar 70 milion lule në 22 vende, duke përfshirë Holandën, Mbretërinë e Bashkuar, Gjermaninë dhe Rumaninë, përpara Ditës së Shën Valentinit, që mbahet më 14 Shkurt. “Këtë vit është rritur ndjeshëm eksporti i luleve”, tha Ismail Yilmaz, kreu i Shoqatës së eksportuesve të bimëve dhe produkteve dekorative për Anadolu Agency. “Pavarësisht nga […]

Aksident ne Lushnje, Kamioni mer perpara dy automjete

Nje aksident ka ndodhur mengjesin e sotem ne qytetin e Lushnjes ne kryqezimin e rruges prane Xhamise. Sipas deshmitareve, kamioni qe shihni ne foto ka zbritur pa shofer nga rruga e kodres dhe ka mare perpara automjetet qe ndodheshin te parkuara si dhe ka demtuar plotesisht nje shtylle elektrike. Fatmiresisht nuk ka patur viktima nga […]

Protesta globale per klimen po fillojne perpara samitit te OKB

Ndërsa liderët botërorë përgatiten të takohen në Nju Jork për një Samit të OKB-së për Klimën javën e ardhshme, miliona të rinj në të gjithë botën do të kalojnë shkollën të Premten për të kërkuar veprime më të shpejta kundër ndryshimit të klimës. Navigoni hartën e mësipërme duke përdorur miun ose dy gishtat tuaj në […]