Graviola, fruti me veti befasuese kunder kancerit

Graviola, (Annona Muricata L) i perket familjes Annonaceae. Graviola eshte nje peme e vogel me gjelberim te perjetshem, e cila rritet ne menyre natyrale ne regjionin e Amerikes se Mesme dhe Amerikes Jugore, nga jugu i Meksikes neper Peru deri ne Brazil. Sa i perket kultivimit, asaj i pershtatet klima tropikale. Te gjitha pjeset e saj […]