Ja pse nuk duhet te hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin […]

Ramazan ne izolim: Imazhet ajrore tregojne Meken plotesisht bosh

Është një imazh i vendit më të shenjtë të Islamit, ne nje imazh qe nuk ka qen kurre mepare Xhamia e Madhe, në qytetin e Arabisë Saudite të Mekës, zakonisht do të mbushej me njerëz në ditën e parë të Ramazanit, por me vendin nën bllokimin e rreptë të koronavirusit, është bosh. Miliona muslimanë shënuan […]

Ushqimet qe nuk duhen ngrene me stomakun bosh!

Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por a e dini se nuk mund të hani absolutisht gjithçka që dëshironi? Kos, një filxhan kafe apo një lëng i freskët portokalli, është pamja perfekte e një mëngjesi ideal sipas shumicës prej nesh. Fatkeqësisht, vetëm disa njerëz janë të vetëdijshëm se […]