Ja pse nuk duhet te hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin […]

Ushqimet qe nuk duhen ngrene me stomakun bosh!

Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por a e dini se nuk mund të hani absolutisht gjithçka që dëshironi? Kos, një filxhan kafe apo një lëng i freskët portokalli, është pamja perfekte e një mëngjesi ideal sipas shumicës prej nesh. Fatkeqësisht, vetëm disa njerëz janë të vetëdijshëm se […]

Bimet mjekesore qe pastrojne stomakun dhe pankreasin

Cilesia e jetes varet nga funksioni teper i perpikte i trupit dhe organeve. Por kjo nuk eshte gjithmone e lehte. Ndonjehere nje regjim i gabuar ushqimor mund te shkaktoje jo vetem inflamacion por edhe te nxise akumulimin e toksinave. Sipas te dhenave pankreasi eshte nje prej organeve qe vuan me shume pasojat e toksinave. Ky […]