Ja pse ananasi duhet te gjendet ne dieten tuaj ditore

Lëngu i ananasit përmban një shumëllojshmëri të vitaminave dhe mineraleve, përfshirë vitaminën B6, magnezin, kaliumin. Ai përmbush mbi 63 për qind të nevojës ditore për mangan, 9 për qind të nevojës ditore për bakër, dhe në të njëjtën kohë furnizimin e trupit me kalcium, hekur dhe fosfor. Ananasi është gjithashtu një burim i mirë i […]

Divjaka, fluks pushuesish ditore

Ditet e nxehta qe po kalon vendi yne kane krijuar nje situate favori per pushuesit ditore por edhe ata me prenotime, edhe pse mjaft zona ende nuk kane qene te gateshme per te pritur fluksin e menjehershem. Sezoni turistik nuk eshte çelur ende zyrtarisht dhe kjo justifikon deri diku situaten ne plazhe, por megjithate shume […]

Rriten me 50-72% tarifat e paketave ditore e javore te telefonise celulare

Operatorët e telefonicë celulare kanë shtrenjtuar muajin e fundit çmimet e ofertave për telefoninë me celular me parapagesë për paketat ditore dhe ato javore, ndërsa kanë mbetur të pandryshuara ato mujore. Rritje kanë aplikuar të tre operatorët në treg. Ky shtrenjtim varion nga 50% për paketat ditore dhe në 67-72% për ato javore. I pari […]