Parashikimi i Motit/ Rikthehen reshjet e shiut ne fundjave!

Ndryshim i menjëhershëm ndodh me motin këtë fundjavë.  Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteoriologjik Ushtarak diten e shtunë e deri mesditën e së dielës do të mbizotërojë moti i vranët. Më tej nisin kthjellimet. Reshjet e shiut do të nisin në veri të vendit të shtunën e gjatë pasdites do të fitojnë intensitet me rrufe në […]

Parashikimi i motit/ Ja si do te jete kjo fundjave ne vendin tone

Sipas Shërbimit meteorologjik Ushtarak moti për vendin tonë sa i përket fundjavës do të jetë i paqëndrueshëm. Dita e Shtunë do të karakterizohet nga moti i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar. Reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike. Lokalisht breshër. […]

Parashikimi i Motit/ Fundjave me vranesira dhe reshje shiu ne te gjithe vendin

Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak dita e shtunë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet deri mesatar. Lokalisht reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 2-8m/s, përgjatë […]

Parashikimi/ Si do te jete moti ne fundjave

Sipas te dhenave te Sherbimit Meterologjik Ushtarak dita e shtunë do të karakterizohet nga nje mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të jenë më të përqëndruara ne Veriperëndim dhe në qendër të vendit. Era do të jetë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Ditën e Diel moti do të […]

Parashikimi i motit per kete fundjave, vazhdojne temperaturat nen zero grade ne Shqiperi

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë orëve të pasdites. Parashikihen ngrica në zonat malore dhe ato kodrinore në mëngjes e mbrëmje. Era do të fryjë me drejtim Veri – Veriperëndim 1-8m/sek, përgjatë vijës bregdetare jugore me shpejtësi deri në 13 m/sek. Valëzimi i forcës parashikohet 0-1 […]

Divjake, Siguria dhe pastertia e plazhit shton pushuesit

Siguria ne Plazhe dhe kordinimi institucional, te paraqitura si proritete te prefektit ne takim me administratoret dhe operatoret lokale ne plazhin e Divjakes duket se dhane efektin e tyre. Ne Parkun Kombetar Divjake – Karavasta eshte shtuar numri i vizitoreve, por me i madh eshte numri i pushuesve qe kane zgjedhur plazhin e Divjakes per […]