SHMU: Kjo jave pritet te jete “tipike” e vjeshtes – Vranesira, reshje lokale dhe diell!

Sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak java që presim përpara parashikohet një tjetër javë “tipike” e vjeshtës me mot me vranësira por edhe ditë me diell. Në këtë mënyrë për ditën e  e Hënë moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe intervale të herëpashershme me diell. Në zonën e jugut reshje shiu […]

Parashikimi i motit/ SHMU: Mot i paqendrueshem me vranesira mesatare ne te gjithe vendin

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar njoftimin mbi situatën e motit në të gjithë vendin duke theksuar se kryefjala e javës që presim përpara do të jetë moti i paqëndrueshëm me vranësira mesatare dhe të dendura (nuk do të mungojnë orët me kthjellime) shoqëruar me reshje shiu dhe dëbore. Sipas njoftimit për ditën e nesërme 5 […]

SHMU/ Vranesira dhe reshje shiu ne te gjithe territorin edhe per diten e neserme

Dita e sotme ashtu dhe siç ishte parashikuar nga Shërbimit Meteorologjik Ushtarak filloi dhe u mbyll e vranët ndërsa është shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme kryesisht me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit. “Sasia më e lartë e reshjeve u regjistrua në qytetet si Tiranë, Kukës dhe Vlorë me jo […]

Parashikimi i motit/ Reshje shiu dhe vransira gjate gjithe javes

Po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak. Ditën e hënë reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e pasdites me intensitet të ulët. Ditën e martë reshjet e shiut do të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit, […]

Parashikimi i motit/ Reshje shiu, debore dhe vranesira gjate gjithe javes

Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim sipas parashikimeve te Sherbimit Meteorologjik Ushtarak. Dita e hënë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqendrueshme, reshjet e shiut do të jenë të izoluara me intensitet të ulët vetëm përgjatë maleve. Dita e martë do të jetë […]