Kjo eshte qershia me e madhe ne bote, hyn ne rekordin Guiness

Është pak më e vogël se një kajsi, por më e madhe se një gështenjë, peshon 26,45 gram është prodhuar në Emilia, Itali dhe është identikit i qershisë më të madhe në botë. Ky fruti i varietetit Sweet në Portomaggiore (në zonën e Ferrara),  ka hyrë në rekordin Guinness. Që nga koha e vjeljes, qershorin e […]

Propolisi: Çfarë është dhe si mund ta përdorni!

Produktet që rrjedhin nga kosheret e bletëve duket se kanë veti të dobishme, megjithatë më i njohuri nga këto është propolis. Çfarë është propolis? Propolisi është një substancë rrëshinore, ngjitëse që bletët e përdorin për të bashkuar materialet e tyre të zgjoit. Bletët brenda mbulojnë muret qelizore me propolis, duke parandaluar përhapjen e baktereve dhe […]

Pse brokoli është kaq i rëndësishëm në dietën e fëmijëve tuaj

Brokoli është plot me lëndë ushqyese. Kjo është arsyeja pse rekomandohet nga shumë mjekë dhe nutricionistë. Por a e dini pse është po aq i mirë për fëmijët? Brokoli është i pasur me karotenoide, sulforafan, kamforol, kuercetinë, hekur, vitamina A, C, K1, B1, B6, E, Acid folik, magnez, selen, fosfor, kalium dhe fibra. Ekspertët rekomandojnë […]

EFSA: Sa i sigurt eshte sheqeri dietik

EFSA-së ka rishikuar sigurinë e sheqernave dietike për shkak të ndikimit të pandemisë COVID-19. Në një konsultë publike për draftin e mendimit shkencor që është planifikuar të zhvillohet në mes të vitit 2021, me miratimin përfundimtar që vjen para fundit të të njëjtit vit. Ekspertët e ushqimit të EFSA janë duke u përpjekur të vendosin […]

Gjeja e gjalle eshte ari i ri – Goldman Sachs: Fokusi kryesor ne muajt ne vijim per blegtorine

Përhapja e koronavirusit gjithashtu ka shkaktuar shkatërrim në industrinë e ushqimit, ku fermerët tani përballen me një çekuilibër të theksuar të tregut. Si rezultat i kësaj situate, Currie thotë se ai beson se tregu i vetëm i lëndëve të para që dukej po aq i pasigurt sa nafta ishte ai i gjësë së gjallë. Analistët […]

Problemet ne bujqesi te trasheguara, koronavirusi nuk eshte kercenimi kryesor

Nuk është koronavirusi kërcënimi kryesor për sektorin e bujqësisë në Shqipëri. Ka një krizë të trashëguar që lidhet me mungesën e investimeve, mbështetjes së munguar të qeverive për fermerët që e kanë lënë sektorin në kufinjtë e primitives. Cilat janë arsyet që e kanë lënë në krizë permantente bujqësinë në të gjtihë vendin edhe pse […]

Çfare eshte bujqesia e qendrueshme dhe pse duhet ta praktikojme?

Shpesh dëgjojmë për bujqësi të qëndrueshme, një temë shumë në modë, megjithatë ka një konfuzion rreth kuptimit të saj. Çfarë do të thotë në të vërtetë bujqësia e qëndrueshme? Të gjithë jemi të qartë se kjo temë ka të bëjë me ekologjinë, si dhe disa çështje etike, por do ta kemi të vështirë të japim […]

SHBA/ Dr. Detina Zalli: Vaksina kunder COVID-19 eshte ne fazen eksperimentale

Shkencëtarët po testojnë 69 ilaçe kundra koronavirusit. Janë 3 prova klinike, ku do të ketë qindra pacientë që do të testohen dhe do të ndiqen për një vit. Ne nje interviste per gazeten Dielli ne SHBA, shkencetarja Shqiptare e cila eshte e perfshire ne grupin e punes i cili po eksperimenton vaksinen kunder COVID-19 Dr. […]

Koronavirusi/ Ministria e Shendetesise: Kush eshte mbi 70 vjeç mos te dale nga shtepia!

Ministria e Shëndetësisë i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë mbi 70 vjeç, që mos të dalin nga shtëpia, pasi rrezikojnë të preken nga koronavirusi. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli në një deklaratë për mediat pohoi se deri më tani numri i të prekurve ka shkuar në 51, ndërkohë që në spitalin Infektiv ndodhen […]

EFSA: Asnje prove qe ushqimi eshte nje burim ose rruge transmetimi i Koronavirus

EFSA po monitoron nga afër situatën në lidhje me shpërthimin e sëmundjes koronavirus (COVID-19) që po prek një numër të madh vendesh në të gjithë globin. Aktualisht nuk ka asnjë provë që ushqimi është një burim ose rrugë e mundshme e transmetimit të virusit. Shkencëtarja e EFSA-s, Marta Hugas, tha: “Përvojat nga shpërthimet e koronaviruseve […]